W minionym tygodniu rozegrano mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w sześciu kategoriach młodzieżowych w piłce ręcznej plażowej. Teraz najlepsi powalczą na szczeblu centralnym.

Wśród juniorów najlepsi okazali się zawodnicy MKS Grudziądz, którzy w pokonanym polu zostawili MSPR Junak Włocławek i MKS Brodnica. U juniorek z kolei najlepsze okazały się szczypiornistki UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, a na dalszych miejscach MKS Brodnica I, MKS Brodnica II i MSPR Junak Włocławek. Oba turnieje rozegrano w Kowalewie Pomorskim.

W kategorii juniorów młodszych najlepszy w województwie okazał się MKS Grudziądz, na drugim miejscu DAP Toruń. W zmaganiach w Grudziądzu gościnnie udział wziął Mazur Sierpc, który okazał się najlepszy. Gościnnie we Włocławku wystąpiły również zawodniczki płockiej Jutrzenki. Ekipa z Mazowsza uplasowała się na drugim miejscu, a wygrał MSPR Junak LeaderTech Włocławek, zostając tym samym mistrzem województwa. Na trzeciej lokacie UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie (drugie miejsce w województwie i awans na szczebel centralny), na czwartej, a trzeciej w regionie DAP Toruń.

Wiele emocji towarzyszyło także zmaganiom najmłodszym. Rozgrywki młodzików zdominowali brodniczanie. Pierwsza pozycja dla MKS Brodnica I, druga dla MKS Brodnica II. Dalej uplasowały się SPRP Damy Radę Inowrocław oraz MKS Grudziądz, który był organizatorem turnieju. Finał w kategorii młodziczek odbył się z kolei w Inowrocławiu, a zakończył się zwycięstwem MSPR Junak InwestBud Włocławek. Na podium znalazły się jeszcze MKS Brodnica I i MKS Brodnica II, a na dalszych miejscach UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, MKS Brodnica III, MKS Brodnica IV i SPRP Damy Radę Inowrocław.

Najlepsi rywalizować będą w rozgrywkach szczebla centralnego. Tutaj zmagania toczyć się będą na przełomie lipca i sierpnia.