Znakomicie drugą rundę rozgrywek rozpoczęli szczypiorniści MKS Grudziądz, którzy bardzo dobrze spisują się w bieżącym sezonie I ligi. Zespół Sylwestra Ziółkowskiego pokonał SMS ZPRP Kwidzyn i jest liderem zaplecza Superligi!

Grudziądzanie na inaugurację rundy rewanżowej I ligi pokonali uczniów kwidzyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego 33:26, choć do przerwy – dość nieoczekiwanie – przegrywali minimalnie 17:18. Po zmianie stron wrzucili jednak wyższy bieg i momentami prowadzili nawet różnicą dziesięciu trafień. Szczegóły meczu wraz z indywidualnymi statystykami – kliknij tutaj.

Cały sezon jest niezwykle udany dla MKS-u, który jako pierwszy klub w najnowszej historii piłki ręcznej w regionie bije się o tak wysokie cele.

Zespół z Grudziądza jest aktualnym liderem tabeli I ligi grupy A. W składzie ma wielu wybitnych zawodników, byłych reprezentantów Polski i graczy z ekstraligową przeszłością – Sebastiana Rumniaka, Kamila Mokrzkiego, Adama Twardo, Marcina Miedzińskiego, Artura Sadowskiego czy Adama Wolańskiego. Na parkiecie niemałe role odgrywają także wychowankowie, z jednym z czołowych strzelców całej ligi Pawłem Kruszewskim na czele.

Aktualna tabela I ligi – kliknij tutaj.

Klasyfikacja strzelców – kliknij tutaj.