Znakomite informacje napłynęły w weekend z Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, w których dowiadujemy się o kolejnym wielkim sukcesie plażowych szczypiornistów Ekoserwis Damy Radę Inowrocław.

W opublikowanym rankingu kończącym klubowe rozgrywki plażowe w Europie na bardzo wysokim drugim miejscu znaleźli się inowrocławianie. We wszystkich rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie wzięło udział łącznie 81 zespołów. Po rozegraniu łącznie 51 turniejów Europejska Federacja Piłki Ręcznej zakończyła sezon publikując końcowy ranking, który wskazuje najlepsze ekipy w Europie z prawem awansu do Klubowych Mistrzostw Europy 2023, które odbędą się w przyszłym roku na przełomie maja i czerwca na Sycylii. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław wystąpi w tej największej klubowej imprezie wśród 16 najlepszych ekip w Europie Inowrocławianie wystąpią we Włoszech jako jedyny męski zespół z naszego kraju. Arkadiusz Fajok (trener Ekoserwis Damy Radę): Mamy to co założyliśmy sobie przed tym sezonem. Mamy awans na najważniejszą klubową imprezę w Europie pomimo wielu problemów kadrowych i dość konkretnej przebudowie naszego zespołu, która jeszcze nie dobiegła końca. Tym bardziej cieszymy się z tak fantastycznego wyniku. Wielki szacunek i podziękowania dla mojego zespołu, który pomimo wielu niepowodzeń zarówno na boisku jak i poza nim potrafił wykrzesać odpowiednią siłę, która przyniosła tak wspaniały sukces! Dziekujemy naszym sponsorom, zwłaszcza firmie Ekoserwis bez pomocy której ten sukces nie byłby możliwy.

Dziękujemy również naszym wspaniałym kibicom,  którzy są z nami praktycznie wszędzie. Misja Włochy właśnie się rozpoczęła! Będziemy gotowi aby godnie reprezentować nasze miasto, nasz region i całą Polskę.

Damy radę!