Pięć najbliższych dni (13-17 lipca) upłynie pod znakiem mistrzostw województwa w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych. Turnieje odbędą się w Kowalewie Pomorskim, Włocławku, Inowrocławiu oraz dwukrotnie w Grudziądzu.

W poniedziałek w Kowalewie Pomorskim od godziny 10 o prymat w województwie rywalizować będą juniorzy i juniorki. Wśród juniorów na piasku zobaczymy ekipy z Brodnicy, Grudziądza i Włocławka, z kolei wśród juniorek dwa zespoły z Brodnicy, jeden z Włocławka i gospodynie.

Dzień później w Grudziądzu o godzinie 16 odbędzie się turniej w kategorii juniorów młodszych. Na plaży Delfin zagrają MKS Grudziądz, DAP Toruń i gościnnie Mazur Sierpc. W środę natomiast od godziny 16.30 rywalizacja juniorek młodszych we Włocławku. W Parku Słodowo zmierzą się MSPR Junak LeaderTech Włocławek, DAP Toruń, UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz gościnnie MMKS Jutrzenka Płock.

W czwartek powrócimy do Grudziądza, gdzie tym razem zagrają młodzicy. Początek o godzinie 9. W stawce MKS Grudziądz, MKS Brodnica I, MKS Brodnica II i Damy Radę Inowrocław. I to właśnie Inowrocław będzie gościć w piątek rywalizację młodziczek, gdzie na obiektach OSiR powalczą miejscowe, Junak Włocławek oraz aż cztery drużyny MKS Brodnica. Początek tych zawodów planowany jest na godzinę 10 lub 10.30.