Znakomicie spisały się nasze drużyny w rozgrywkach 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodziczek. Awans do dalszej rundy wywalczyły zarówno MKS Brodnica, jak i Junak InwestBud Włocławek.

Brodniczanki wygrały turniej organizowany we własnej hali i z kompletem zwycięstw awansowały do 1/8 finału. Gospodynie w pokonanym polu zostawiły Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Kępno, KU AZS Politechnikę Koszalińską I oraz UKS Jedynkę Słubice.

Z kolei drużyna z Włocławka zajęła drugą lokatę podczas turnieju w Zielonej Górze. Junak musiał uznać wyższość jedynie Bukowsko-Dopiewskiego KPR, ale pokonał UKS Spartakus Handball Team oraz UKS Dębno i także zameldował się w najlepszej szesnastce w kraju.

W 1/8 finału brodniczanki rywalizować będą w Krakowie, a szczypiornistki z Włocławka w Żorach. Imprezy odbywać się będą w dniach 13-15 maja. Dodajmy, że w miniony weekend w 1/8 finału Pucharu ZPRP rywalizowali młodzicy MKS Brodnica, którym także udało się przejść pierwszy etap rozgrywek szczebla centralnego, ale niestety w turnieju w Krakowie młodzi brodniczanie – walcząc dzielnie – nie zdołali awansować do kolejnego etapu.