Cztery drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego awansowały do finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych.

Zaszczyt ten spotkał juniorów i juniorów młodszych MKS Delfin Grudziądz oraz juniorki młodsze MSPR Junak LeaderTech Włocławek i juniorki UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.

Zespół z Włocławka awans zapewnił sobie podczas półfinałowego turnieju w Kowalewie Pomorskim, w trakcie którego pokonał 2:1 gospodynie, po 2:0 Jutrzenkę Płock i MKS Łomża oraz uległ 0:2 Samborowi Tczew, który także zameldował się w finale.

Z kolei grudziądzanie cieszą się z awansu do dwóch finałów. Juniorzy młodsi MKS promocję uzyskali dzięki drugiej lokacie, wywalczonej na własnym obiekcie. Gospodarze ulegli jedynie ekipie Autoinwest SAS Gdańsk, z którą wspólnie będą rywalizować w finałach, a w pokonanym polu zostawili Szczypiorniaka Olsztyn i DAP Toruń. Juniorzy z Grudziądza awans zdobyli natomiast podczas turnieju w Sierpcu, w którym również zajęli drugą pozycję.

Takie samo miejsce podczas rozgrywanego w Brodnicy turnieju półfinałowego juniorek pozwoliło na awans zespołowi UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.