Dobiegły końca zmagania w I rundzie rozgrywek II ligi gr. 2 wśród kobiet i mężczyzn. Liderem u panów jest MKS Grudziądz, który pewnie zmierza w kierunku I ligi. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń pierwszej części sezonu na drugoligowych parkietach.

Dziesięć meczów i dziesięć zwycięstw – to bilans pierwszej rundy obecnego sezonu w wykonaniu szczypiornistów MKS Grudziądz. Podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i pewnie zmierzają w kierunku awansu do I ligi. Zdobyli 30 punktów, są niepokonani i piastują pierwsze miejsce w tabeli.

Zaraz za plecami grudziądzan kolejny z naszych przedstawicieli, a więc MKS Brodnica. Drużyna prowadzona przez trenera Jana Orzecha tylko raz schodziła z parkietu jako pokonana. Czwarty punkt, bo tyle ma straty do lidera, straciła, wygrywając dopiero po serii rzutów karnych na parkiecie spadkowicza z Tczewa.

Nieźle wiodło się jesienią również ekipie AZS UMK Toruń. Zespół dowodzony przez Mariusza Łukasiewicza zgromadził 12 punktów i zajmuje wysoką, szóstą lokatę, notując znaczny progres w porównaniu z poprzednim sezonem. Z kolei kolejny z przedstawicieli klubu akademickiego – KU AZS UKW Bydgoszcz – z siedmioma oczkami plasuje się na dziewiątej pozycji, tracąc jednak do siódmej lokaty zaledwie punkt.

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców całe podium dla województwa kujawsko-pomorskiego. Z dorobkiem 93 goli przewodzi prawoskrzydłowy MKS Grudziądz Paweł Kruszewski, ale tuż za jego plecami jest Wiktor Jędrasiak. Rozgrywający MKS Brodnica traci zaledwie dwa trafienia. Trzeci z 82 bramkami na koncie jest Mateusz Kożanowski (AZS UMK Toruń), który jednak na swój wynik zapracował w zaledwie ośmiu spotkaniach, przy dziesięciu rywali.

Półmetek osiągnęły też panie rywalizujące w II lidze kobiet. Tutaj nasz region ma dwóch przedstawicieli. Na najniższym stopniu podium zmagania po siedmiu kolejkach ukończyły szczypiornistki MKS Brodnica, które zdobyły 12 punktów. Z aż czterech wyjazdów (na pięć) przywiozły jednak ich komplet. Z kolei szósty z dorobkiem 9 oczek jest GUKS Drwęca Novar Lubicz. W klasyfikacji strzelczyń wiceliderką jest brodniczanka Martyna Brózda (70 bramek w siedmiu potyczkach), z kolei piąta jest Agnieszka Pęcherska z Drwęcy, która w pięciu meczach 39 razy wpisywała się na listę strzelczyń. Początek rywalizacji w II lidze mężczyzn zaplanowano na ostatni weekend stycznia, kobiet na pierwszy weekend lutego.