Szczypiornistki MKS Brodnica jutro – 24 stycznia – rozpoczną trzydniową batalię w 1/16 Mistrzostw Polski juniorek. W weekend rozegrane zostaną także pierwsze po przerwie mecze w II lidze mężczyzn.

Brodniczanki, które wywalczyły tytuły mistrzyń województwa, zostały przydzielone do grupy E mistrzostw kraju. Gospodarzem turnieju będzie MKS Lublin. Pierwszego dnia rywalizacji MKS Brodnica zagra w piątek 24 stycznia o godzinie 17.00 z Samborem Tczew. Dzień później o godzinie 13.00 rywalkami naszej ekipy będą zawodniczki UKS Varsovia Warszawa, z kolei w niedzielę o godzinie 12.00 zespół z Brodnicy powalczy z miejscowym MKS Lublin.

Awans do dalszej fazy uzyskają dwie najlepsze drużyny z tego turnieju.

W najbliższy weekend rozgrywki po przerwie wznowią drugoligowcy. Liderujący tabeli z kompletem punktów MKS Grudziądz podejmie w derbach KU AZS UKW Bydgoszcz (sobota, 17.00). Dwie godziny później w Olsztynie ze Szczypiorniakiem powalczy AZS UMK Toruń, natomiast w niedzielę o godzinie 13.00 w Strzałkowie z tamtejszym Hagardem zmierzy się MKS Brodnica, który w tabeli jest drugi.

Wyniki rozgrywek centralnych można śledzić na stronie www.rozgrywki.zprp.pl.