Dobiegła końca rywalizacja w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Juniorek oraz Juniorów. Znamy mistrzów oraz ekipy, które będą nas reprezentować w rozgrywkach centralnych.

Wśród juniorek pierwotnie do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły, ale jeszcze przed startem rozgrywek wycofała się druga drużyna z Włocławka. W tej sytuacji o mistrzostwie decydował dwumecz pomiędzy MLUKS Orlik Kcynia a Junak LeaderTech Włocławek.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema ekipami górą były zawodniczki z Kcyni, które triumfowały na własnym parkiecie 29:20. W rewanżu na parkiecie we Włocławku górą ponownie był MLUKS Orlik, który wygrał 30:28 i sięgnął po złote medale. Królową strzelców z osiemnastoma bramkami została Anna Urbańska z Junaka.

Wyniki meczów – kliknij tutaj

Tabela końcowa – kliknij tutaj

Klasyfikacja strzelców – kliknij tutaj

W lidze juniorów mieliśmy trzy ekipy. Mistrzem województwa została UKS Iskra Bydgoszcz, która zwyciężyła z kompletem punktów i będzie reprezentować nasze województwo w mistrzostwach Polski. Z drugiej pozycji awans do rozgrywek centralnych uzyskał AZS Włocławek, podium uzupełnili szczypiorniści DAP Toruń. Królem strzelców został reprezentujący klub z Włocławka Olaf Religa, który zapisał na swoim koncie 41 bramek.

Wyniki meczów – kliknij tutaj

Tabela końcowa – kliknij tutaj

Klasyfikacja strzelców – kliknij tutaj