Znakomicie spisały się zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego w turnieju eliminacyjnym do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach w Ciechanowie zajęły drugą lokatę, co dało awans do najlepszej ósemki w kraju.

Podopieczne trenerów Katarzyny Brózdy i Jana Orzecha wygrały 21:16 z ekipą Świętokrzyskiego oraz 23:19 z drużyną Łódzkiego. Mimo porażki 18:30 z gospodyniami z Mazowsza, reprezentantkom naszego województwa udało się awansować do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Niestety, sztuka ta nie udała się chłopcom. Ekipa dowodzona przez duet trenerski Arkadiusz Kaniecki – Sebastian Rumniak spisywała się w swojej grupie dzielnie, lecz trochę do awansu zabrakło. Zawodnicy z naszego województwa ulegli kolejno Łódzkiemu 6:19 i Podkarpackiemu 18:21, a wygrali 24:19 z Lubelskim, które było gospodarzem turnieju.

W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt zagrają reprezentacje: Dolnośląskiego, Śląskiego, Wielkopolskiego, Małopolskiego, Lubelskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego i Kujawsko-Pomorskiego. U chłopców do decydującej batalii przystąpią drużyny: Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego, Podkarpackiego, Małopolskiego, Świętokrzyskiego, Mazowieckiego oraz Pomorskiego.