Centrum Sportów Plażowych w Łodzi ugości w dniach 12-13.08 uczestników finałów mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej plażowej. W imprezie udział weźmie MKS Grudziądz.

Zespół z Grudziądza trafił do grupy A, w której za rywali będzie miał gospodarza – łódzką Anilanę – oraz Tajfun Harbułtowice i MKS Mazur Sierpc. W drugiej grupie zmierzą się MUKS Siódemka Mysłowice, Autoinwest SAS Gdańsk, Orzeł Opole i MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Początek zawodów planowany jest na środę, 12 sierpnia, na godzinę 10.00, natomiast ceremonia medalowa rozpocznie się dzień później o godzinie 15.00.

Znany jest już także termin finału mistrzostw Polski juniorek młodszych, w którym wystąpi MSPR Junak LeaderTech Włocławek. Tę rywalizację zaplanowano na 19-20 sierpnia w Sulejowie. Włocławianki w grupie zagrają z ChKS Łódź, MKS Kusy Szczecin i MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, natomiast w drugiej grupie powalczą KS Pyrki Poznań, MKS Sambor Tczew, Bukowsko-Dopiewski KRP i SPR Olkusz.

Z kolei najlepsze drużyny seniorskie w kraju w miniony weekend zagrały w Warszawie w kolejnym turnieju PGNiG Summer Superligi. Czwartą lokatę wśród kobiet osiągnęły Byczki Kowalewo Pomorskie. U mężczyzn na najniższym stopniu podium stanęli gracze SPRP Damy Radę Inowrocław, a szóste miejsce zdobył MKS Rembud Delfin Grudziądz.