2019-03-14

UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno mistrzem województwa juniorek młodszych

Szczypiornistki UKS Vambresii Worwo Wąbrzeźno zostały mistrzyniami województwa w kategorii juniorek młodszych. Do wyłonienia drugiej ekipy, która weźmie udział w rozgrywkach centralnych, potrzebne były baraże.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, ale już po ich zatwierdzeniu, ze zmagań wycofał się LUKS Millennium Świekatowo. Ostatecznie więc rywalizacja toczyła się w czterozespołowym składzie. Od początku przebiegała pod dyktando Vambresii, która w sześciu meczach tylko raz schodziła z parkietu pokonana. I to na sam koniec, kiedy przegrała w Kowalewie Pomorskim.

Sukces ten dał zawodniczkom UKS Olimpijczyka drugie miejsce w tabeli końcowej, ale nie oznaczał awansu do rozgrywek szczebla centralnego. Wszystko przez to, że szczypiornistki MKS Henri Lloyd Brodnica, która zakończyły ligę na najniższym stopniu podium, mają w swoim składzie reprezentantkę Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zgodnie z regulaminem zatem, do wyłonienia drugiego reprezentanta Kujaw i Pomorza w 1/16 mistrzostw Polski potrzebne były baraże.

W pierwszym pojedynku barażowym do przerwy lepsze o cztery trafienia były brodniczanki, lecz ostatecznie przegrały u siebie różnicą pięciu trafień. Dzień później w rewanżu zawodniczki z Kowalewa Pomorskiego roztrwoniły jednak zaliczkę i przegrały 20:29, przez co awans stał się udziałem brodniczanek. Na osłodę Olimpijczykowi pozostał tytuł królowej strzelczyń, który powędrował do Marii Jeżowskiej.

Na ostatnim miejscu uplasowała się ekipa GUKS Drwęca Novar Lubicz.

>>> Wyniki - tutaj

>>> Tabela fazy zasadniczej - tutaj

>>> Tabela dwumeczu barażowego - tutaj

>>> Klasyfikacja strzelczyń - tutaj