2019-02-17

MKS Henri Lloyd Brodnica liderem II ligi kobiet, jak grali pozostali?

To był udany ligowy weekend dla drużyn z Brodnicy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wygrali swoje pojedynki. Panie awansowały na pierwszą pozycję w tabeli.

W meczu na szczycie II ligi kobiet gr. 3 brodniczanki pewnie ograły w Warszawie tamtejszy AZS UW 25:18, prowadząc do przerwy 13:11. Przyjezdne do triumfu poprowadziła Martyna Brózda, autorka siedmiu trafień. Dzięki tej wygranej brodniczanki wysunęły się na czoło ligowej tabeli.

Sukcesu swoim koleżankom pozazdrościli panowie. MKS Henri Lloyd pokonał u siebie 31:25 (12:10) KPR Gryfino i zajmuje obecnie trzecie miejsce w zestawieniu. W czołówce jest jeszcze MKS Grudziądz, który potyczkę w ramach 17. kolejki II ligi gr. 2 rozegra dopiero we wtorek 19 lutego. Grudziądzanie udadzą się do Olsztyna na spotkanie ze Szczypiorniakiem, początek zawodów o godzinie 20.

Wiele do powiedzenia w starciu z liderem ligi Usarem Kwidzyn nie mieli gracze AZS UMK Toruń. Goście przegrali 21:40 (7:22), mając najskuteczniejszych w osobach Patryka Szabłowskiego (8 goli) i Adama Modrzyńskiego (sześć bramek). Z kolei AZS UKW Bydgoszcz prowadził do przerwy 16:12 z Latochą Agropom Gniew, lecz słaba druga połowa sprawiła, że miejscowi zeszli z parkietu pokonani, ulegając rywalom 26:34.

W Łodzi o pierwszoligowe punkty walczyły szczypiornistki Drwęcy Lubicz. Do przerwy było obiecująco, bowiem przyjezdne przegrywały tylko 10:11. Niestety, w drugiej połowie zarysowała się przewaga ChKS, który ostatecznie zwyciężył 26:19.