2018-12-03

[ROZGRYWKI LIGOWE] Udany weekend męskich drużyn w II lidze. Aż trzy zwycięstwa

Wygranymi MKS Henri Lloyd Brodnica, AZS UKW Bydgoszcz oraz MKS Grudziądz zakończyły się weekendowe potyczki w ramach jedenastej kolejki II ligi. Wszystkie wiktorie nie przyszły jednak łatwo.

Brodniczanie pokonali 28:26 w Iławie Jezioraka. Do przerwy tablica wyników wskazywała rezultat 14:14. Wśród gości w ataku brylował Karol Cichocki, autor ośmiu bramek. Tego samego dnia we własnych progach AZS UKW Bydgoszcz pokonał 29:28 Szczypiorniaka Olsztyn. Miejscowi do przerwy prowadzili już 16:9, a na minutę przed końcem 29:25. W samej końcówce gościom udały się dokonać kosmetyki wyniku. Liderem strzelców wśród Akademików był Franciszek Kasiorek – sześć goli.

Wreszcie w niedzielę trzy oczka zgarnęli szczypiorniści MKS Grudziądz, którzy w Gnieźnie uporali się ze Szczypiorniakiem 25:24 (13:9). Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził zdobywca ośmiu bramek Paweł Kruszewski.

W tabeli grudziądzanie są na piątym miejscu, brodniczanie na szóstym, a AZS UKW na dziewiątym. AZS UMK Toruń, który grał awansem i przegrał z SMS ZPRP II Gdańsk, zamyka ligowe zestawienie.

W I lidze kobiet nie powiodło się piłkarkom ręcznym Drwęcy Novar. Zespół z Lubicza uległ we własnej hali MKS PR Gniezno 29:39 (12:21). Z siedmioma golami na koncie rywalizację zakończyła Natalia Kowalska. Drwęca w tabeli jest na ostatnim miejscu.