2018-11-19

[ROZGRYWKI LIGOWE] Jak spisały się drużyny ligowe w ostatni weekend, a jak grała młodzież w ligach wojewódzkich?

Dwa zwycięstwa i cztery porażki – to bilans drużyn ligowych z Kujaw i Pomorza w meczach rozegranych w miniony weekend. Z kompletu punktów cieszyli się w Brodnicy i Grudziądzu. Młodzież rywalizowała w ligach wojewódzkich.

W czwartej kolejce II ligi kobiet MKS Henri Lloyd Brodnica pokonał 33:27 KPR Białystok, prowadząc do przerwy 20:13. Wyrównana walka toczyła się tylko do czwartej minuty, potem przewagę zyskały miejscowe. Dziewięć bramek dla zwyciężczyń zdobyła Martyna Brózda, osiem Paulina Topolewska. Brodniczanki po tej wiktorii zajęły pozycję liderek tabeli, ale z całej stawki rozegrały najwięcej spotkań. Klasyfikacji strzelczyń przewodzi Martyna Brózda.

Kolejne zwycięstwo z rzędu zanotowali w II lidze mężczyzn szczypiorniści MKS Grudziądz, którzy w Iławie ograli Jezioraka 37:30 (23:11). Gości do triumfu poprowadzili Mateusz Kożanowski oraz Paweł Kruszewski, autorzy odpowiednio 11 i 9 bramek. W tabeli MKS przesunął się na ósmą lokatę, wyprzedzając AZS UKW Bydgoszcz. Akademicy postawili twarde warunki ekipie KPR Gryfino, ale ulegli we własnej hali 24:28 (12:13). Siedem bramek zdobył dla AZS Bartosz Biskupski. Także mocno postawili się liderowi z Kwidzyna gracze MKS Henri Lloyd. Brodniczanie przegrali w hali rywala 32:34, choć do przerwy prowadzili 19:18. Sześć goli dla gości zdobył Wiktor Jędrasiak, pięć dołożył Jakub Jaworski. Przykrą niespodziankę w Kętrzynie sprawił za to AZS UMK Toruń, który przegrał 24:41 (13:19) z MKS MOSiR. Ekipa z Brodnicy jest w tabeli szósta, natomiast torunianie spadli na ostatnie miejsce kosztem właśnie drużyny z Kętrzyna.

W ósmej serii gier w I lidze kobiet siódmej porażki doznały zawodniczki Drwęcy Novar Lubicz, które w Płocku były wyraźnie słabsze od Jutrzenki. Do przerwy było 20:10 dla gospodyń, a po upływie regulaminowego czasu gry tablica świetlna pokazała rezultat 43:28. Z ośmioma golami na koncie zawody ukończyła Agnieszka Pęcherska.

Działo się sporo w ligach wojewódzkich. W meczu na szczycie w lidze młodzików minimalne, ale cenne zwycięstwo w Brodnicy odnieśli gracze UKS Iskry Bydgoszcz II. W ważnym dla układu tabeli pojedynku w lidze młodziczek w Świekatowie gospodynie nie dały szans Junakowi Włocławek (18 bramek dla gości Michaliny Hołody), z kolei młodsze zawodniczki Junaka z kompletem punktów wygrały rywaliazcję we własnej hali w turnieju grupy B ligi dziewcząt i zapewniły sobie awans do finałów. W tej samej kategorii, tyle że w Kcyni i w grupie A, także wygraną zanotowały miejscowe - MLUKS Orlik.

Wszystkie najświeższe wyniki znajdują się po prawej stronie. Aktualne tabele, statystyki, klasyfikacje i komplet wyników w zakładce "Ligi - wyniki, tabele".