2018-09-28

[ROZGRYWKI LIGOWE] Minimalna porażka MKS Henri Lloyd Brodnica, pozostali drugoligowcy grają w sobotę

Wczoraj (27 września) awansem rozegrano pierwsze spotkanie 3. kolejki II ligi mężczyzn. Dotychczasowy lider - MKS Henri Lloyd Brodnica - nieznacznie przegrał z niepokonanym równiez dotąd SMS ZPRP II Gdańsk. Pozostałe nasze drużyny grać będą o punkty jutro (29 września).

Brodniczanie przegrali z licealistami z Gdańska 24:26 (8:9) i stracili status niepokonanych oraz opuścili fotel lidera rozgrywek. Rozgrywane awansem starcie od początku było wyrównane, a na przerwę obie ekipy schodziły przy minimalnym prowadzeniu przyjezdnych 9:8. Po zmianie stron gdańszczanie nieco odskoczyli i w 38. minucie osiągnęli cztery bramki przewagi, a dziesięć minut później pięć (20:15). Gdy dołożyli jeszcze dwie kolejne, wydawało się, że jest po meczu. Ambitni gospodarze zdołali jeszcze poderwać się do walki, rywale przestrzelili dwa rzuty karne, ale dowieźli wygraną do końca.

Pozostali nasi drugoligowcy grać będą w sobotę, 29 września. O godzinie 16 w hali przy ulicy Nauczycielskiej w Grudziądzu miejscowy MKS powalczy o pierwsze punkty w sezonie. Grudziądzanie będą chcieli zapomnieć o ligowym falstarcie, a ich rywalem będą rezerwy Sambora Tczew, które także mają dwie porażki na koncie.

Akademickie ekip z Kujaw i Pomorza udadzą się za to na wyjazdy. AZS UKW Bydgoszcz o godzinie 17.30 w Iławie powalczy z Jeziorakiem. Jedni i drudzy po razie wygrali i przegrali, a dodatkowo sąsiadują w tabeli. Na pierwszą zdobycz czekają gracze AZS UMK Toruń, lecz znów nie będą mieli łatwego zadania. O godzinie 19 powalczą w Wejherowie z Tytanami, którzy grali tylko raz, ale mają na koncie komplet trzech oczek.