2018-09-23

[ROZGRYWKI LIGOWE] Derby dla Brodnicy, pierwsza wygrana Bydgoszczy, reszta nadal bez punktów

Za nami drugie spotkania w I lidze kobiet oraz II lidze mężczyzn. Doszło do pierwszych derbów regionu, które padły łupem MKS Henri Lloyd Brodnica. Zapraszamy na cotygodniowy ligowy raport.

W I lidze kobiet GUKS Drwęca Novar Lubicz walczyła dzielnie, ale uległa we własnej hali drugiej drużynie SMS ZPRP Płock 35:40. Do przerwy przyjezdne były lepsze o dwa trafienia, tablica wyników pokazywała rezultat 15:17. Po zmianie stron gra długo była wyrównana. Jeszcze na 14. minut przed końcem płocczanki prowadziły zaledwie jedną bramką, jednak potem zanotowały dobrą serię i odskoczyły na bezpieczny dystans. W końcówce gospodyniom udało się nieco zniwelować straty, lecz i tak komplet punktów pojechał na Mazowsze. Najskuteczniejsze po stronie Drwęcy były autorki sześciu trafień Monika Kochańska i Martyna Sucha.

W II lidze mężczyzn pierwsze derby regionu. MKS Henri Lloyd Brodnica pewnie ograł u siebie AZS UMK Toruń 44:23 (23:14) i utrzymał pozycję lidera rozgrywek. Na drugim miejscu jest KPR Gryfino, który pokonał MKS Grudziądz 35:26 (16:14). Goście tylko do przerwy toczyli wyrównany bój w specyficznej gryfińskiej hali, początek drugiej części gry zdecydował o końcowym triumfie KPR-u. Siedem bramek dla MKS-u zdobył Paweł Kruszewski, który jest wiceliderem strzelców. Spadkowicz z I ligi w dwóch pierwszych meczach nie zdobył jednak ani jednego punktu.

Pierwszą wygraną zanotowali gracze AZS UKW Bydgoszcz, którzy we własnych progach pokonali pewnie 33:23 (17:13) MLKS Borowiak Czersk. W ofensywie błyszczeli Miłosz Sulowski i Bartosz Biskupski, którzy starcie zakończyli z dorobkiem siedmiu goli.