2018-07-30

[ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE] Brąz chłopców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ósma lokata dziewcząt

Dwie kadry wojewódzkie Kujawsko-Pomorskiego brały udział w finałach tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Znakomicie spisali się chłopcy, którzy wywalczyli brązowe medale.

Turnieje finałowe odbyły się w Katowicach. W fazie grupowej zmagań chłopców Kujawsko-Pomorskie przegrało 25:27 z Małopolską oraz pokonało 24:22 Zachodniopomorskie i 24:15 gospodarzy - Śląskie, co dało drugą lokatę i awans do fazy pucharowej. W niej podopieczni duetu trenerskiego Jan Orzech - Mirosław Paczkowski najpierw rozprawili się 29:26 z kadrą Świętokrzyskiego, czym otworzyli sobie drogę do strefy medalowej.

W pojedynku półfinałowym nasi szczypiorniści nieznacznie ulegli 28:29 zawodnikom z Pomorza, którzy później sięgnęli po złoto. Z kolei Kujawsko-Pomorskiego w potyczce o brąz ograło 28:20 Mazowieckie, sięgając po brązowe krążki.

W składzie kadry znaleźli się: 1. Makowiecki Szymon, 2. Stefaniak Mikołaj , 3. Zwierz Damian, 4. Kozielec Bartłomiej , 5. Smolibowski Bartosz , 6. Tadrzak Dawid , 7. Walukiewicz Jakub , 8. Rozwadowski Nikodem , 9. Cichocki Kacper , 10. Węgielewski Filip , 11. Stankowski Miłosz , 12. Szypliński Mikołaj , 13. Ciesielski Tomasz , 14. Roskowski Radosław , 15. Śmigielski Filip.

Trenerzy: Orzech Jan, Paczkowski Mirosław

W turnieju dziewcząt nieźle spisały się piłkarki ręczne z Kujaw i Pomorza, które w znakomitym stylu przebrnęły przez fazę grupową, zgarniając komplet punktów. Drużyna z naszego województwa pokonała 25:22 Mazowieckie, 20:17 Opolskie i 28:20 Warmińsko-Mazurskie, z pierwszego miejsca awansując do fazy pucharowej.

Niestety, w niej było już nieco gorzej. Najpierw - w meczu o awans do najlepszej czwórki turnieju - Kujawsko-Pomorskie przegrało minimalnie 24:25 z Pomorskim. Potem przyszły dwie kolejne porażki - 26:28 z Wielkopolskim i 19:34 z Lubelskim, co dało ósmą pozycję w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.