2018-04-15

[ROZGRYWKI CENTRALNE] MKS Henri Lloyd Brodnica gra dalej w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, pozostali z porażkami

To nie był udany weekend dla drużyn z naszego województwa. Z awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych mogą się cieszyć gracze MKS Henri Lloyd Brodnica. Pozostali kończą z porażkami.

Brodniczanie awans do dalszej fazy zapewnili sobie już po dwóch dniach turnieju w Gdańsku. Najpierw pokonali 22:16 UKS Szczypiorniak Zielona Góra, a następnie ograli 29:25 ChKS Łódź i ostatniego dnia zmagań zagrali z Wybrzeżem II Gdańsk o triumf w grupie G. Tu minimalnie lepsi okazali się miejscowi (26:24), zatem MKS Henri Lloyd do dalszego etapu awansował z drugiej lokaty.

Gorzej poszło zawodnikom MKS Grudziądz, którzy rywalizowali w grupie D w Białej Podlaskiej. Ekipa ta przegrała kolejno 9:21 z Wisłą Sandomierz, 18:34 z gospodarzami - UKS Olimpia - oraz 21:30 z UKS Wilanowia Warszawa. Dało to ostatnie miejsce w grupie.

Komplet porażek zanotowały także drużyny, występujące w pierwszej i drugiej lidze. Na zapleczu Ligi Zawodowej u mężczyzn trudnej sytuacji nie poprawił MKS Grudziądz, który przegrał na wyjeździe 25:31 z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do przerwy przyjezdni mogli liczyć na dobry wynik, bowiem przegrywali zaledwie 10:11. Pięć minut po zmianie stron przewaga gospodarzy urosła już do trzech trafień, a po kolejnych pięciu do sześciu. Ostatecznie komplet punktów pozostał w Zielonej Górze.

W tabeli grudziądzanie nadal zajmują ostatnie miejsce, podobnie jak u pań UKS Drwęca Novar. Drużyna z Lubicza wciąż jest bez punktów. Tym razem przegrała u siebie 33:42 (15:24) z KS AP Poznań.

W II lidze mężczyzn bolesnej porażki w ważnym spotkaniu doznali zawodnicy AZS UKW Bydgoszcz, którzy w Czersku ulegli Borowiakowi 31:33, mimo że prowadzili do przerwy 15:14. Niespodzianki nie było w Tczewie, gdzie w starciu z faworyzowanym Samborem poległ AZS UMK Toruń, przegrywając 25:43 (8:20).