2018-03-25

[ROZGRYWKI CENTRALNE] Derby dla Brodnicy, bolesna porażka MKS Grudziądz

Za nami kolejny weekend zmagań na parkietach I i II ligi męskiej. Sprawdzamy, jak poszło naszym ekipom.

Bolesnej porażki doznali szczypiorniści z Grudziądza, którzy mieli okazję opuścić ostatnie miejsce w tabeli I ligi, ale z niej nie skorzystali. MKS przegrał we własnej hali 25:27 (12:14) z Gwardią Koszalin i traci do niej już pięć punktów. Gospodarze po kwadransie prowadzili 9:7, lecz potem stracili cztery bramki z rzędu.

W drugiej połowie Gwardia cały czas utrzymywała dystans, który na siedem minut przed końcem urósł do pięciu trafień. Zryw miejscowych był nieskuteczny i komplet punktów pojechał do Koszalina. W szeregach MKS siedem bramek - najwięcej - zdobył Mateusz Orłowski.

W II lidze mężczyzn derby regionu. MKS Henri Lloyd Brodnica pokonał 30:23 (15:13) w Bydgoszczy AZS UKW. Gości do zwycięstwa poprowadził Mikołaj Płoski (9 bramek), Akademicy najskuteczniejszych mieli w osobach Pawła Kocikowskiego i Krzysztofa Machniewicza, którzy zapisali na swoim koncie po sześć goli.

Z dalekiej podróży do Gryfina miłych wspomnień nie będzie miał AZS UMK Toruń, którzy przegrał z KPR 20:41 (11:19).

W tabeli II ligi grupy drugiej brodniczanie zajmują drugą lokatę, torunianie ósmą, natomiast bydgoszczanie dziewiątą.