2018-02-25

[ROZGRYWKI CENTRALNE] Trzy porażki drużyn z województwa w rozgrywkach II ligi mężczyzn

Miały być wyrównane spotkania w tej serii gier II ligi mężczyzn i w dwóch przypadkach tak było. Niestety, nasze drużyny w weekend nie wygrały ani razu.

Najbliżej sukcesu byli gracze AZS UMK Toruń, którzy przegrali w Czersku z Borowiakiem dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 30:30. Do przerwy także było równo, bo po 13. Skutecznością po stronie gości błysnął Paweł Laszkiewicz, który zapisał na swoim koncie 11 bramek. W serii rzutów karnych gospodarze wygrali 5:4. Akademicy dopisali do swojego dorobku punkt.

W Bydgoszczy AZS UKW przegrał ze Szczypiorniakiem Olsztyn minimalnie 29:30 (13:14). Siedem razy na listę strzelców wpisali się Jacek Jaszyk i Paweł Kocikowski. Miejscowi na cztery minuty przed końcem przegrywali różnicą czterech trafień. Ich pogoń w samej końcówce nie przyniosła choćby punktu.

W Gdańsku nie powalczyli za to gracze MKS Henri Lloyd Brodnicy, którzy wyraźnie ulegli drugiej drużynie SMS ZPRP 24:36 (12:15). Sześć bramek zdobył dla przyjezdnych Mariusz Bidziński.

W tabeli MKS jest trzeci, AZS UMK zajmuje dziewiąte miejsce, a AZS UKW jest oczko niżej.