2018-02-21

[ROZGRYWKI CENTRALNE] Porażki z liderami lig, w pozostałych meczach zwycięstwa

Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend rywalizowały nasze drużyny w rozgrywkach I i II ligi. Były trzy porażki i dwie wygrane.

Na pierwszoligowym froncie dwie porażki, ale obie ekipy – zarówno u mężczyzn MKS Grudziądz, jak i u kobiet UKS Drwęca Novar Lubicz – podejmowały liderów tabeli. Grudziądzanie ulegli Sokołowi Porcelana Lubiana Kościerzyna 19:28, choć do przerwy byli słabsi od wyżej notowanego rywala o zaledwie jedno trafienie. Tablica wyników pokazywała wynik 10:9 dla gości. Po zmianie stron jeszcze do 36. minuty wynik był bliski remisowemu, jednak pięć kolejnych bramek przyjezdnych sprawiło, że Sokół odskoczył. Miejscowych stać było na krótki zryw (cztery kolejne trafienia), ale w końcówce znów lepiej prezentowała się drużyna z Kościerzyny, która odniosła pewne zwycięstwo.

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS był zdobywca siedmiu goli Mateusz Orłowski. Zespół z Grudziądza wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy A I ligi mężczyzn.

Równy bój z liderem przez pierwsze 30 minut toczyły także szczypiornistki z Lubicza. Drwęca przegrywała po pierwszej połowie z SMS ZPRP II Płock 17:19. Po zmianie stron rywalki szybko jednak odskoczyły na bezpieczny dystans, a w dalszych fragmentach udało się im jeszcze powiększyć przewagę. Ostatecznie licealistki triumfowały 43:34. Wśród gospodyń dwanaście bramek zdobyła Agnieszka Pęcherska, dziesięć dołożyła Paulina Domian. Ekipa spod Torunia wciąż zmyka tabelę i czeka na pierwsze w tym sezonie punkty.

Lepiej poszło naszym reprezentantom w II lidze mężczyzn. Planową wygraną z Kętrzyna nad tamtejszym MKS MOSiR przywieźli gracze MKS Henri Lloyd Brodnica, którzy zwyciężyli 31:25 (17:9). Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc po dziewięciu minutach 7:0. Osiem razy w całym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Tomasz Zembrzycki.

Kolejne punkty w tym roku dopisali do swojego konta piłkarze ręczni AZS UKW Bydgoszcz. Akademicy wygrali w Iławie z Jeziorakiem 35:32 (17:16). Po krótkim prowadzeniu na początku 1:0, potem na kolejne wyszli dopiero pod koniec pierwszej części gry. Dobrą postawę kontynuowali w drugiej połowie i nie pozwolili gospodarzom na złapanie kontaktu. Najskuteczniejszymi w ataku po stronie bydgoszczan byli Jacek Jaszyk (osiem bramek) oraz Krzysztof Machniewicz (siedem).

Kolejnych punktów nie udało się dopisać za to AZS UMK Toruń, lecz trudno było się z tego spodziewać. Torunianie podejmowali niepokonanych uczniów SMS ZPRP II Gdańsk, którym ulegli 21:43. Starcie to nie miało większej historii.

W tabeli grupy drugiej II ligi MKS Henri Lloyd jest trzeci, natomiast obie akademickie drużyny plasują się na pozycjach 8-9.