2017-11-05

[ROZGRYWKI CENTRALNE] Fatalna sobota naszych drużyn w pierwszej i drugiej lidze

To nie był udany weekend dla drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach centralnych. Wszystkie pięć ekip poniosło porażki, najbliżej szczęścia był MKS Henri Lloyd Brodnica.

W I lidze mężczyzn drużyny wróciły do gry po dwutygodniowej przerwie. MKS Grudziądz udał się na teren innego beniaminka - Gwardii Koszalin. To goście pierwsi wyszli na prowadzenie, lecz potem cztery bramki z rzędu rzucili miejscowi. Grudziądzanom udało się złapać kontakt w 20. minucie, kiedy przegrywali tylko 4:5. Obie strony nie grzeszyły skutecznością.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 13:9. W drugiej zespół z Koszalina na początku utrzymywał bezpieczny dystans. Na szesnaście minut przed końcem gościom udało się zbliżyć na dwie bramki, na dziewęć przed końcem Gwardia uzyskała sześć goli zapasu. Od tego momentu grający we własnych progach szczypiorniści z województwa zachodniopomorskiego nie zdobyli bramki przez pięć minut, ale MKS odrobił tylko trzy gole, po drodze myląc się dwa razy z linii siódmego metra.

Ostatecznie Gwardia wygrała 27:23, odnosząc cenne zwycięstwo za trzy punkty. Po sześć bramek zdobyli dla triumfatorów Bartosz Tołłoczko i Paweł Dzierżawski, siedem dla gości Mateusz Kostrzewa. Grudziądzanie w tabeli zajmują trzynaste miejsce.

MKS Grudziądz: Maciej Ziółkowski, Aleksander Piernicki (1), Mateusz Kostrzewa (7), Jacek Szwed (4), Łukasz Rudniki, Michał Bartecki, Szymon Pożoga, Maciej Wojciechowski (2), Mateusz Nalaskowski, Mateusz Orłowski (4), Paweł Kruszewski (3), Kacper Saraczyn (1), Ryszard Landzwojczak (1), Jakub Żurawski.

Nadal bez zwycięstwa w I lidze kobiet pozostaje UKS Drwęca Novar. Szczypiornistki z Lubicza przegrały w sobotę w Tczewie z Samborem 27:34 (13:14). Mimo fatalnego początku (7:1 dla gospodyń po 11 minutach), przyjezdne zdołały nawiązać równorzędną walkę w pierwszej części gry, która zakończyła się ich jednobramkową porażką.

Po zmianie stron dość długo trwała walka bramka za bramkę. W 42. minucie tablia wyników pokazywała rezultat 21:20 dla Sambora, który potem stopniowo zaczął budować przewagę. Grę ekipy z Tczewa napędzała autorka sześciu trafień Magdalena Poniewierska, która miała wsparcie w dużej liczbie koleżanek. Z kolei po drugiej stronie na listę strzelczyń wpisało się zaledwie sześć zawodniczek. Aż dziesięciokrotnie uczyniła to Monika Kochańska, wykorzystując aż siedem rzutów karnych.

Zespół z Lubicza zamyka ligową tabelę.

UKS Drwęca Novar Lubicz: Kinga Kowalska, Kira Zielińska (4), Agnieszka Pęcherska (4), Jagoda Zaręba, Natalia Wiśniewska, Magdalena Lubińska, Paulina Guttmann (1), Monika Kochańska (10), Sylwia Jędrasik, Justyna Kochańska (2), Paulina Domian (6), Katarzyna Guttmann.

W II lidze mężczyzn trzy porażki drużyn z naszego województwa. Mocno liderowi - SMS ZPRP II Gdańsk - postawił się AZS UKW Bydgoszcz, którzy przegrał u siebie 24:28, prowadząc do przerwy 12:11. W Wejherowie po walce 24:29 (9:13) z Tytanami przegrał AZS UMK Toruń, z kolei w Gryfinie po rzutach karnych (2:4) z KPR-em przegrał MKS Henri Lloyd Brodnica. W regulaminowym czasie gry padł rezultat 25:25. Brodniczanie zyskali punkt w ligowej tabeli i z szesnastoma zajmują drugą lokatę.

Akademicy z Torunia są na szóstym miejscu, ci z Bydgoszczy na dziesiątym.

MKS Henri Lloyd Brodnica: Daniel Nasiadka, Łukasz Ciesielski (6), Jakub Jaworski (4), Wiktor Jędrasiak (1), Tomasz Zembrzycki (1), Mariusz Bidziński (2), Filip Kamiński, Mikołaj Płoski (9), Szymon Drumiński, Bartosz Kusiński, Mikołaj Kamiński, Patryk Żurawski (2), Bartłomiej Banasiak.

AZS UKW Bydgoszcz: Michał Wojtasik, Filip Kucharski (1), Krzysztof Machniewicz (4), Michał Gornowicz (4), Jacek Jaszyk (3), Artur Vdovychenkov, Paweł Kocikowski (3), Adrian Kapeliński (4), Dawid Siekacz (1), Oskar Polcyn (4), Szymon Ładzik, Adam Fingas, Łukasz Dobrzański.

AZS UMK Toruń: Damian Solecki (3), Amadeusz Rzymkowski (3), Piotr Miloch, Przemysław Rzymkowski (4), Patryk Szabłowski (3), Mateusz Kożanowski (8), Krzysztof Baczyński, Bartłomiej Stanisławski, Paweł Laszkiewicz (3), Mateusz Szałkowski, Marcin Paternoga.