2017-10-31

[ROZGRYWKI CENTRALNE] Zacięte boje i dużo emocji w meczach szóstej kolejki II ligi mężczyzn

Trzej nasi przedstawiciele w II lidze mężczyzn rozegrali kolejne batalie o punkty. W Toruniu i Brodnicy kibice obejrzeli zacięte pojedynki.

AZS UMK Toruń gościł KPR Gryfino. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po ośmiu minutach wyszli na trzybramkowe prowadzenie 6:3. Po kolejnych ośmiu rywale zbliżyli się na dystans jednego trafienia, ale potem znów inicjatywę odzyskali Akademicy. Pierwszą część gry zakończyli z wynikiem 14:10.

W drugiej kontrolowali boiskowe wydarzenia przez pierwszy kwadrans. Wówczas to pozwolili rzucić rywalom cztery bramki z rzędu i doprowadzić do remisu. Jeszcze na osiem minut przed końcem drużyna trenera Zenona Lewandowskiego prowadziła 25:23. Końcówkę lepiej wytrzymali goście, którzy wygrali ostatecznie 28:27.

Skład AZS UMK Toruń i zdobywcy bramek (w nawiasie): Radosław Rogowski, Łukasz Gościak, Karol Delicat (3), Amadeusz Rzymkowski (2), Piotr Miloch (3), Przemysław Rzymkowski (1), Igor Trzmielewski, Patryk Szabłowski, Paweł Janiszewski, Mateusz Kożanowski (7), Krzysztof Baczyński, Paweł Laszkiewicz (7), Adam Rostankowski (4), Mateusz Szałkowski, Marcin Paternoga.

W niedzielę doszło do derbów regionu w Brodnicy. Starcie MKS Henri Lloyd Brodnica z AZS UKW Bydgoszcz od początku miało wyrównany przebieg. Po 30 minutach było 15:13 dla gospodarzy. Po zmianie stron tablica wyników kilka razy pokazała remis. Ostatecznie po zaciętej końcówce górą byli brodniczanie, którzy wygrali 28:27.

Składy:

MKS Henri  Lloyd Brodnica: Łukasz Wieczyński, Patryk Żmudziński, Daniel Nasiadka (1), Łukasz Ciesielski (2), Jakub Jaworski (1), Wiktor Jędrasiak (3), Michał Żmudziński (2), Tomasz Zembrzycki (6), Mariusz Bidziński (5), Filip Kamiński, Mikołaj Płoski (5), Szymon Drumiński, Mikołaj Kamiński (2), Patryk Żurawski, Bartosz Niedośpiał (1), Bartłomiej Banasiak.

AZS UKW Bydgoszcz: Filip Kucharski (1), Krzysztof Machniewicz (2), Michał Gornowicz (6), Patryk Kowalczyk (2), Jacek Jaszyk (4), Mateusz Trojańczyk (1), Artur Vdovychenkov, Paweł Kocikowski (3), Adrian Kapeliński (1), Oskar Polcyn (5), Szymon Ładzik (2), Adam Fingas, Łukasz Dobrzański.