2017-05-23

Wielki sukces! UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno mistrzem Polski juniorek młodszych

Zespół z Wąbrzeźna osiągnął bardzo duży sukces, zostając najlepszą drużyną w kraju w swojej kategorii wiekowej.

W turnieju Final Four najpierw pokonał faworyzowane gospodynie z Karczewa, a następnie zrewanżował się za porażkę z 1/4 finału gnieźniankom.

Oto relacja trenera zespołu z Wąbrzeźna:

Mecz półfinałowy:

Od początku nasza drużyna narzuciła swój styl gry i nie pozwoliła w trakcie pierwszej połowy na zbyt wiele karczewiankom. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem drużyny z Wąbrzeźna 11:10. Druga odsłona tego meczu była równie interesująca i emocjonująca do samego końca. Dopiero na około 25 sekund przed końcem meczu przy wyniku 22:23 „vambresianki” zdobyły 24 bramkę, która zapewniła awans do wielkiego finału i gry o złoty medal Mistrzostw Polski.

Niestety, w piątkowym meczu groźnych kontuzji doznały bramkarka Oliwia Gocolińska i zawodniczka z pola Martyna Klimek (jeżeli potwierdzą się diagnozy lekarza z Otwocka to obie mogą potrzebować drogich zabiegów operacyjnych i czeka je minimum dziesięciomiesięczny powrót do zdrowia i sportu…).

Mecz finałowy:

Wąbrzeźnianki przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane z ogromną wolą walki i chęcią zwycięstwa. Było to widoczne szczególnie w pierwszej fazie meczu, gdzie w 15. minucie meczu na tablicy świetlnej widniał wynik Gniezno 1 : 8 Wąbrzeźno. Dopiero w drugiej części pierwszej połowy między 17 min. a 30 gnieźnianki zmniejszyły naszą przewagę do 3 bramek. Na przerwę drużyna Vambresii schodziła z prowadzeniem 13:10. Druga połowa meczu miała podobny przebieg do pierwszej połowy. Nasza drużyna kontrolowała przebieg drugiej połowy nie pozwalając się zbliżyć rywalkom z Gniezna na mniej niż dwie bramki. Gdy w 58. minucie prowadziliśmy różnicą 4 bramek, stało się jasne, że nowym MISTRZEM POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ W SEZONIE 2016/2017 ZOSTANĄ ZAWODNICZKI UKS VAMBRESIA WORWO WĄBRZEŹNO.