2017-05-08

Wąbrzeźno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! Raport z boisk młodzieżowych

Turniej ćwierćfinałowy źle rozpoczął się dla wąbrzeźnianek, które uległy gospodyniom - MKS PR Gniezno - 22:31 (10:17). Potem jednak mistrzynie naszego województwa gładko rozprawiły się z MKS Zagłębie Lubin 36:21 (17:10), a ostatniego dnia przypieczętowały awans pewnym triumfem 34:18 (15:9) nad EUCO UKS Dziewiątka Legnica. Vambresia Worwo awansowała do turnieju Final Four z drugiego miejsca, z pierwszego uczyniły to gnieźnianki.

Z drugiego turnieju awans uzyskał MKS Karczew oraz UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki.

Turniej finałowy, w którym toczyć się będzie walka o medale, rozegrany zostanie w dniach 19-20 maja.

Awans do 1/8 Finału Pucharu ZPRP Młodzików wywalczył MKS Henri Lloyd Brodnica, który w miniony weekend zajął drugą lokatę w turnieju grupy F w Szczecinie. Zawodnicy z Brodnicy przegrali tylko nieznacznie z UKS Miś Gorzów Wielkopolski (28:29 po serii rzutów karnych). W pokonanym polu zostawili gospodarzy z MKS Kusy oraz MKS Tęcza Kościan.

Mniej szczęścia mieli juniorzy młodsi i młodziczki brodnickiego klubu. Ci pierwsi odpadli w 1/8 finału Mistrzostw Polski gorszym bilansem bramkowym. Trzy zespoły zgromadziły po dwa punkty. Turniej 1/8 wygrali gracze z Legnicy, a za nimi uplasowali się zawodnicy ze Szczecina, Końskich oraz Brodnicy.

Bilansem bramkowym z rozgrywkami 1/16 Finału Pucharu ZPRP Młodziczek pożegnały się również szczypiornistki MKS Henri Lloyd Brodnic, które rywalizowały w Żaganiu. Dalej grają w tej kategorii piłkarki ręczne UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno, które w turnieju u siebie wywalczyły drugą lokatę.