2017-04-04

Derby województwa dla graczy MKS Grudziądz, po ligowym weekendzie

Szczypiorniści MKS Grudziądz umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli, choć pierwsza połowa potyczki w Toruniu miała wyrównany przebieg. Zakończyła się ich trzybramkowym prowadzeniem 19:16. W drugiej przewaga lidera nie podlegała dyskusji i ostatecznie derby regionu zakończyły się triumfem gości 46:32.

Sporej szansy na podreperowanie punktowego dorobku nie wykorzystali gracze AZS UKW Bydgoszcz, którzy prowadzili do przerwy w Gdańsku z drugą drużyną Wybrzeża 17:15, ale ostatecznie przegrali 33:38.

W lI lidze kobiet dwa oczka z wyjadzu przywiozły zawodniczki UKS Drwęca Novar Lubicz. Ekipa spod Torunia pokonała UKS Olimp Bolszewo 37:25 (19:13). Mecz BKS Bydgoszcz w Łomży został przełożony na 26 kwietnia.